Váš nákupní košík je prázdný.

Vyhledávání:

rozšířené

Jak vybrat dveře - průvodce výběrem dveří

Průvodce výběrem dveří

Dobrá rada ke spokojenému bydlení

1. Jaký druh dveří ?

Nejdříve je potřeba se zamyslet, jaký typ a kolik dveří potřebujeme. Zda požadujeme dveře interiérové, dveře vstupní vchodové nebo venkovní. Každý z těchto typů dveří je vyroben z jiných materiálů a má jiné vlastnosti. Nedílnou součást dveří představuje i zárubeň, která tvoří s dveřmi komplet.

2. K jakému účelu budou dveře sloužit ?

Jsou místnosti, kde potřebujeme dostatek osvětlení, a proto volíme dveře prosklené. Dveře do ložnice nebo koupelny jsou záležitostí osobního vkusu, někdo preferuje dveře plné kvůli soukromí a tlumení zvuku, jiný dveře částečně prosklené neboceloskleněné v matném provedení skla, které dodají interiéru na lehkosti. Pro domácnosti s dětmi doporučujeme volit sklo bezpečnostní. Vždy je zapotřebí pečlivě zvážit, co od dveří očekáváme.

3. Způsob otvírání ?

Důležité je rozhodnutí, kterým směrem se Vaše dveře budou otvírat, jestli směrem dovnitř místnosti nebo ven. V případě, že už máte na zárubni panty, stačí se postavit před dveře, podívat se na panty a máme-li je vlevo, potřebujeme levé dveře, vidíme-li je vpravo, objednáváme si pravé dveře. Pokud si stále nejste jisti, navštivte náš Návod na otvírání dveří. Dveře můžeme mít taky posuvné. V současné době se díky úspoře prostoru těší stále větší oblibě a vyrábějí se na zeď nebo do stavebního pouzdra.

4. Rozměry dveří ?

Dalším krokem je zaměření rozměrů pro dveře. Pokud si na to sami netroufáme, tak nás kontaktujte rádi vám poskytneme odbornou radu,nebo se můžete podívat na článek technické informace. Nejčastěji se prodávají dveře v rozměrech 80 a 90 cm / 197 cm, což je průchozí šířka a výška zárubně. Pro komoru nebo technické místnosti postačí šířka 60 či 70 cm, avšak je potřeba na to brát zřetel ve stavebním projektu. Pro bližší informace ke správnému zaměření dveří využijte Návod na zaměření dveří.

5. Jaké povrchové úpravy, dekory a vlastnosti zvolit u dveří ?

Výběr povrchové úpravy záleží na tom, do jaké míry budou Vaše dveře namáhány v budoucnosti. Například do místností s větší zátěží, obývané dětmi, domácími mazlíčky nebo do koupelen, kde se vyskytuje vlhkost, volíme odolnější povrchy jako je oděruvzdorný materiál CPL nebo 3D. Dveře v povrchu 3D věrně napodobují přírodní dřeviny a nejsou náročné na údržbu jako dřevěné dveře. Pro vyznavače dřevěných dekorů je možnost volby tradičního materiálu zvaného dýha, která ovšem vyžaduje ošetřování. Je potřeba také věnovat pozornost klikám a kování. V některých místnostech, např. kotelna nebo garáž, doporučujeme volit protipožární dveře, u vchodových dveří do bytu dveře požárně bezpečnostní. Místnosti, jako jsou ložnice a dětské pokoje, je vhodné osadit dveřmi protihlukovými.

Provozovatel

  • IČO: 02608430
  • DIČ: CZ02608430

Edveře s.r.o

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

© 2018 e dveře s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.